Dodatkowe materiały

Poradnik dla pacjentów z rakiem płuca

Poradnik powstał z myślą o osobach, u których zdiagnozowano raka płuca. Odnajdziesz w nim przydatne informacje – dowiesz się, jak radzić sobie z chorobą, jakie czekają Cię etapy leczenia oraz badania kontrolne. Znajdziesz tu także wskazówki dotyczące diety, a także listę ośrodków specjalistycznych oraz wspierających stowarzyszeń.

Przewodnik dla pacjenta z rakiem płuca

Jak powinna wyglądać właściwa ścieżka diagnostyczna, otwierająca drogę do leczenia wczesnego i zaawansowanego raka płuca.

Bądź Blisko – poradnik dla osób wspierających chorych z rakiem płuca

Poradnik Bądź Blisko to krótkie opracowanie dla bliskich chorych, którzy chcą im pomagać, wspierać na różne sposoby, ale często nie wiedzą jak i działają po omacku.

Dziennik efektów ubocznych

To miejsce, w którym Ty jako pacjent możesz codziennie zapisywać czy i w jakim natężeniu doświadczasz skutków ubocznych przyjmowanej terapii. Podczas leczenia mogą wystąpić objawy lub efekty niepożądane, które można przypisać chorobie lub leczeniu. Zapamiętanie kiedy i w jakim stopniu wystąpiły one u Ciebie może nie być łatwe, dlatego pomocny w tym zakresie jest dziennik efektów ubocznych. Na podstawie Twoich notatek lekarz prowadzący i pielęgniarki będą mogli dostosować leczenie, udzielić porad lub zmienić leki, aby zminimalizować skutki uboczne.

„O życiu z rakiem i po raku: Praktyczny poradnik dla każdego” pod red. naukową prof. Krystyny de Walden-Gałuszko

Książka przygotowana przez doświadczonych lekarzy i psychologów powstała z myślą o pacjentach żyjących z rakiem, a także o osobach, którym udało się pomyślnie zakończyć leczenie. Jest odpowiedzią na konkretne i najczęściej zadawane pytania pacjentów onkologicznych.

Przekaż nam 1.5% podatku

Jeśli masz ochotę nam pomóc, możesz przekazać nam 1,5% z podatku.
Przekaż 1.5% podatku

Infolinia 22 105 55 30

(pon. - pt, 17.00 - 19.00)