Kampanie
19 marca 2024
Agnieszka Pióro

Jak szukać plusów w skrajnie trudnych momentach?  Jak zmienić swój sposób myślenia? Rozmawiamy o wszystkim, co daje siłę, by znaleźć pozytywy niezależnie od sytuacji.

Zapraszamy do posłuchania trzeciego odcinka podcastu „ŻYCIE Z PLUSEM” stowarzyszenia PARS. Chcemy pokazać, że diagnoza „rak” nie jest końcem, ale początkiem nowego rozdziału, na który możesz mieć wpływ. Gościem Magdaleny Knefel jest Joanna Górska, dziennikarka i autorka książek, mama i partnerka, która przeszła przez trójujemnego raka piersi.

„Rak mi zabrał bardzo dużo, ale w ostatecznym rozrachunku czuję, że to ja jestem górą i to ja znalazłam te plusy w sobie”, mówi. Jak wspomina, walczyła o życie, zdrowie, ale też o normalność. O to, żeby wstać każdego dnia i się nie załamywać. Dziś twierdzi, każdy właśnie każdy dzień, uśmiech, emocje, wspomnienie to są nasze wygrane dzień po dniu. „Teraz z partnerem sobie mówimy, że niezależnie od tego, co by się w życiu działo, damy radę”, wyznaje.

Na co dzień dajemy wiedzę i wsparcie osobom, które przechodzą przez raka i ich bliskim. Tworzymy platformę Centrum Kryzysowe – www.centrumkryzysowe.org.pl – która krok po kroku pomaga przejść przez doświadczenie choroby nowotworowej. Promujemy ją hasłem „Plaster na raka”. I to właśnie hasło zainspirowało nas także do stworzenia podcastu: „ŻYCIE Z PLUSEM”

Chcemy pokazać, że diagnoza „rak” nie jest końcem, ale początkiem nowego rozdziału, na który możesz mieć wpływ. Pragniemy, by ten podcast był plastrem na zniechęcenie i poczucie zagubienia. Dlatego zapraszamy inspirujących gości i rozmawiamy o „ŻYCIU Z PLUSEM” – o tym, co daje siłę, energię i chęć, aby odnaleźć swoje plusy, niezależnie od tego, w jakiej jesteśmy sytuacji.

Podcast znajdziesz na kanale PARS Polskie Amazonki Ruch Społeczny na Youtube.

Zobacz także inne artykuły:

Kampanie

12 kwietnia 2024

Kolejna edycja programu „Zdrowiej”!

Dowiedz się więcej
Kampanie

03 kwietnia 2024

Weź udział w bezpłatnym webinarze!

Dowiedz się więcej
Kampanie

27 marca 2024

Ścieżka pacjenta z rakiem nerki już na Centrum Kryzysowym

Dowiedz się więcej

Zobacz także inne artykuły i aktualności:

Przekaż nam 1.5% podatku

Jeśli masz ochotę nam pomóc, możesz przekazać nam 1,5% z podatku.
Przekaż 1.5% podatku

Infolinia 22 105 55 30

(pon. - pt, 17.00 - 19.00)