Kampanie
24 kwietnia 2024
Agnieszka Pióro

Jakie plusy można znaleźć w chorobie onkologicznej? Jak odczarować raka? Gdzie znaleźć wsparcie i skąd czerpać energię? Zapraszamy do posłuchania czwartego odcinka podcastu „ŻYCIE Z PLUSEM” stowarzyszenia PARS.

Chcemy pokazać, że diagnoza „rak” nie jest końcem, ale początkiem nowego rozdziału, na który możesz mieć wpływ. Gościem Natalii Marzec jest Marcin Dzierżanowski, dziennikarz, publicysta i autor z doświadczeniem raka tarczycy.

W jego przypadku diagnoza rak i leczenie nie skutkowały rewolucją psychiczną, która przewartościowuje wszystko. „I to właśnie jest plus. To, że nie każdy rak musi przeorać nasze życie, że można żyć dalej, że można żyć podobnie”, tłumaczy. I dodaje: „Rak ma różne twarze. To nie jest choroba, która zawsze oznacza najgorsze. Dzisiejsza medycyna może zrobić naprawdę bardzo, bardzo dużo”. Warto o tym pamiętać!”, mówi.

Na co dzień dajemy wiedzę i wsparcie osobom, które przechodzą przez raka i ich bliskim. Tworzymy platformę Centrum Kryzysowe – www.centrumkryzysowe.org.pl – która krok po kroku pomaga przejść przez doświadczenie choroby nowotworowej. Promujemy ją hasłem „Plaster na raka”. I to właśnie hasło zainspirowało nas także do stworzenia podcastu: „ŻYCIE Z PLUSEM”

Chcemy pokazać, że diagnoza „rak” nie jest końcem, ale początkiem nowego rozdziału, na który możesz mieć wpływ. Pragniemy, by ten podcast był plastrem na zniechęcenie i poczucie zagubienia. Dlatego zapraszamy inspirujących gości i rozmawiamy o „ŻYCIU Z PLUSEM” – o tym, co daje siłę, energię i chęć, aby odnaleźć swoje plusy, niezależnie od tego, w jakiej jesteśmy sytuacji.

Podcast znajdziesz na kanale PARS Polskie Amazonki Ruch Społeczny na Spotify i na YouTube.

Każdy może znaleźć swój plaster na raka i swój sposób na życie z plusem!

Zobacz także inne artykuły:

Kampanie

27 listopada 2024

Ścieżka dla pacjentów z rakiem szyi i głowy

Dowiedz się więcej
Kampanie

25 listopada 2024

Pięć lat z rakiem – nowy odcinek naszego podcastu!

Dowiedz się więcej
Kampanie

20 listopada 2024

Rak płuca: wyzwania i potrzeby

Dowiedz się więcej

Zobacz także inne artykuły i aktualności:

Przekaż nam 1.5% podatku

Jeśli masz ochotę nam pomóc, możesz przekazać nam 1,5% z podatku.
Przekaż 1.5% podatku

Infolinia 22 105 55 30

(pon. - pt, 17.00 - 19.00)