Kampanie
28 lutego 2024
Agnieszka Pióro


Do zespołu Infolinii Centrum Kryzysowego dołączył koordynator onkologiczny! Można się z nim skontaktować od wtorku do czwartku w godz.17.00-20.00, dzwoniąc na numer naszej infolinii 22 1055530.

Co mi przysługuje w ramach karty Dilo i pakietu onkologicznego? Czy przed chemioterapią powinnam przyjmować jakieś odżywki? Nagle pogorszył się mój stan – co robić? Czy mogę jechać na dane badanie lub kolejną chemię? Odpowiedź na takie właśnie przykładowe pytania możesz uzyskać u koordynatora onkologicznego.

To dodatkowe wsparcie, które oferujemy w ramach naszej Infolinii. Koordynator onkologiczny to łącznik między lekarzem a pacjentem, a jego głównym zadaniem, wynikającym z sieci onkologicznej, jest prawidłowe przeprowadzenie chorego przez proces terapeutyczno-diagnostyczny. Więcej możesz dowiedzieć się m.in. tu. Chodzi o  to, by pacjent nie miał poczucia, że zostaje sam ze swoim problemem. Tę funkcję może pełnić pielęgniarka albo lekarz, ale także pracownik administracyjny szpitala czy sekretarz medyczny.

O co pytać taką osobę? Przede wszystkim  o sprawy związane z systemem służby zdrowia, w którym czasem trudno się zorientować. Ale także o te związane z diagnostyką, umawianiem wizyt, procedurami medycznymi, konsyliami i nagłymi sytuacjami związanymi z chorobą lub skutkami ubocznymi leczenia. O wszystko, co niezrozumiałe w dokumentacji medycznej. Można również podzielić się swoimi wątpliwościami – koordynator podpowie, gdzie szukać rozwiązań. Pomoże też w kontaktach z koordynatorem w Twojej placówce.

Na Twoje pytania od wtorku do czwartku w godzinach 17.00-20.00 czeka Grażyna Kobusz, koordynator leczenia onkologicznego w Klinice Otolaryngologii w Państwom Instytucie Medycznym CSK MSWiA w Warszawie, absolwentka Zdrowia Publicznego, która nieustannie poszerza wiedzę w zakresie onkologii. Praca bezpośrednio z pacjentem onkologicznym daje jej dużo satysfakcji.

Zachęcamy do kontaktu! Wystarczy zadzwonić na numer naszej infolinii 22 1055530 i wybrać 2.

Zobacz także inne artykuły:

Kampanie

12 kwietnia 2024

Kolejna edycja programu „Zdrowiej”!

Dowiedz się więcej
Kampanie

03 kwietnia 2024

Weź udział w bezpłatnym webinarze!

Dowiedz się więcej
Kampanie

27 marca 2024

Ścieżka pacjenta z rakiem nerki już na Centrum Kryzysowym

Dowiedz się więcej

Zobacz także inne artykuły i aktualności:

Przekaż nam 1.5% podatku

Jeśli masz ochotę nam pomóc, możesz przekazać nam 1,5% z podatku.
Przekaż 1.5% podatku

Infolinia 22 105 55 30

(pon. - pt, 17.00 - 19.00)