Kampanie
28 lutego 2024
Agnieszka Pióro


Do zespołu Infolinii Centrum Kryzysowego dołączył koordynator onkologiczny! Można się z nim skontaktować od wtorku do czwartku w godz.17.00-20.00, dzwoniąc na numer naszej infolinii 22 1055530.

Co mi przysługuje w ramach karty Dilo i pakietu onkologicznego? Czy przed chemioterapią powinnam przyjmować jakieś odżywki? Nagle pogorszył się mój stan – co robić? Czy mogę jechać na dane badanie lub kolejną chemię? Odpowiedź na takie właśnie przykładowe pytania możesz uzyskać u koordynatora onkologicznego.

To dodatkowe wsparcie, które oferujemy w ramach naszej Infolinii. Koordynator onkologiczny to łącznik między lekarzem a pacjentem, a jego głównym zadaniem, wynikającym z sieci onkologicznej, jest prawidłowe przeprowadzenie chorego przez proces terapeutyczno-diagnostyczny. Więcej możesz dowiedzieć się m.in. tu. Chodzi o  to, by pacjent nie miał poczucia, że zostaje sam ze swoim problemem. Tę funkcję może pełnić pielęgniarka albo lekarz, ale także pracownik administracyjny szpitala czy sekretarz medyczny.

O co pytać taką osobę? Przede wszystkim  o sprawy związane z systemem służby zdrowia, w którym czasem trudno się zorientować. Ale także o te związane z diagnostyką, umawianiem wizyt, procedurami medycznymi, konsyliami i nagłymi sytuacjami związanymi z chorobą lub skutkami ubocznymi leczenia. O wszystko, co niezrozumiałe w dokumentacji medycznej. Można również podzielić się swoimi wątpliwościami – koordynator podpowie, gdzie szukać rozwiązań. Pomoże też w kontaktach z koordynatorem w Twojej placówce.

Na Twoje pytania od wtorku do czwartku w godzinach 17.00-20.00 czeka Grażyna Kobusz, koordynator leczenia onkologicznego w Klinice Otolaryngologii w Państwom Instytucie Medycznym CSK MSWiA w Warszawie, absolwentka Zdrowia Publicznego, która nieustannie poszerza wiedzę w zakresie onkologii. Praca bezpośrednio z pacjentem onkologicznym daje jej dużo satysfakcji.

Zachęcamy do kontaktu! Wystarczy zadzwonić na numer naszej infolinii 22 1055530 i wybrać 2.

Zobacz także inne artykuły:

Kampanie

01 lipca 2024

Zmiany na liście refundacyjnej

Dowiedz się więcej
Kampanie

25 czerwca 2024

Zadaj pytanie ekspertowi!

Dowiedz się więcej
Kampanie

18 czerwca 2024

Nowy odcinek podcastu!

Dowiedz się więcej

Zobacz także inne artykuły i aktualności:

Infolinia 22 105 55 30

(pon. - pt, 17.00 - 19.00)